pl Aa

Biblioteka

Adres:

Gramatyka 8a, pok. 15
tel. (12) 617 43 38

Pracownicy:

Kierownik Biblioteki:

Kustosz:

Godziny otwarcia Biblioteki

pn., wt. 8 – 15
środa – nieczynne
czw., pt. 8 – 15

Biblioteka w trybie zdalnym

Szanowni Państwo,

wychodząc naprzeciw potrzebom związanym ze zdalnym nauczaniem Biblioteka Wydziału Humanistycznego w ramach dozwolonego użytku edukacyjnego udostępnia formularz do przesłania zamówienia na wykonanie skanu artykułu z czasopisma drukowanego lub fragmentu książki z zasobów Biblioteki Wydziału Humanistycznego (prezentowanego w katalogu komputerowym Biblioteki Głównej AGH), a niedostępnego online w ramach otwartych zasobów.

Usługa dostępna jest dla zidentyfikowanych osób uczących się, nauczających lub prowadzących badania naukowe spośród grona pracowników i studentów WH, którzy złożyli deklaracje zgodnie Zarządzeniem Nr 22/2015 Rektora AGH z dnia 29 czerwca 2015 w spr. Regulaminu korzystania z Biblioteki Głównej i uczelnianej sieci bibliotek AGH. Skany realizowane będą raz w tygodniu, w każdy czwartek. Prosimy o składanie zamówień do wtorku do godz. 15. Skany wskazanych materiałów bibliotecznych zostaną przesłane do Państwa drogą mailową na adres w domenie agh.edu.pl / student.agh.edu.pl lub umieszczone przez prowadzących zajęcia na uczelnianej platformie moodle. W razie pytań związanych z realizacją skanów, w pierwszej kolejności prosimy o kontakt mailowy bibliotekawh@agh.edu.pl.

E-źródła - literatura naukowa wolnego dostępu

Biblioteka Główna AGH

Zapewniono dostęp m. in. do baz:

eBook Academic Collection,
EBSCOhost,
Emerald Insight,
JSTOR,
SpringerLink,
Wiley Online Library,
Biblioteka Nauki,
IBUK Libra.

Zainteresowane osoby (studenci, doktoranci, pracownicy AGH) proszone są o indywidualny kontakt mailowy na adres udo@bg.agh.edu.pl oraz podanie w wiadomości imienia, nazwiska i numeru karty bibliotecznej/legitymacji (jeśli posiadają).
Biblioteka Główna, proponuje na platformie e-learningowej e- szkolenie biblioteczne „Pierwsze kroki w Bibliotece Głównej AGH”: https://upel.agh.edu.pl/bg/

Inne propozycje:

Przydatne informacje odnośnie praw autorskich i wykorzystania wizerunku dostępne są w poradniku „Zdalna edukacja a prawo autorskie i prawo do wizerunku – FAQ

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Justyna Sobocha-Stanuch
sobocha@agh.edu.pl

Maria Kogutowska
mkogut@agh.edu.pl

O bibliotece wydziałowej

Proszę sprawdzać Tablicę Ogłoszeń.

Biblioteka Wydziału Humanistycznego AGH gromadzi i zgodnie z Regulaminem udostępnia obszerny księgozbiór, który swoją tematyką obejmuje zakres nauk społecznych i humanistycznych
W zbiorach biblioteki znajdują się także: encyklopedie, leksykony, słowniki, oraz najnowsza literatura obcojęzyczna, np. The Social Science Encyclopedia, A. Giddens – Sociology, The Blackwell Companion to Political Sociology.

Biblioteka prenumeruje kilkanaście tytułów czasopism naukowych, m.in. Studia Socjologiczne, Kultura i Społeczeństwo, Zeszyty Prasoznawcze, Studia Medioznawcze, Kultura Współczesna, Kultura Popularna, LUD, Studia Historyczne, Dzieje Najnowsze, Kwartalnik Filozoficzny, Kwartalnik Pedagogiczny, w tym również obcojęzyczne, np.Art Inquiry, Social Anthropology, International Sociology, European Societies, Polish Sociological Review i inne.
Podstawowym źródłem informacji o gromadzonych zbiorach jest katalog kartkowy (tradycyjny) alfabetyczny i rzeczowy. Cały księgozbiór Biblioteki można też przeglądać w katalogu komputerowym Biblioteki Głównej AGH.

Zakupione najnowsze książki oraz publikacje pracowników Wydziału są wyeksponowane na specjalnie przygotowanej wystawie w czytelni. Szczegółowe zasady można znaleźć w Regulaminie Biblioteki WH.
W bibliotece respektowane są tylko legitymacje studenckie. Dokumenty odbiera osobiście czytelnik lub ktoś upoważniony po podpisaniu stosownego oświadczenia.
Szczegółowych informacji udziela pracownik biblioteki.

Zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów.