Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Kulturowe oblicza technologii”

W dniach 21-22.03 odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Kulturowe oblicza technologii”, która organizowana była przez nasz Wydział. Celem wydarzenia było udzielenie odpowiedzi na następujące pytania: Jakie jest/będzie bowiem jej miejsce w przestrzeni wirtualnej i kreowanej przez nowe media? W jaki sposób rozwój technologii wpłynie na odbiór tradycyjnych for m kulturowej ekspresji? Jakie jest miejsce pamięci kulturowej w epoce big data? Czy sztuczna inteligencja może tworzyć kulturę? I czy w tym kontekście kultura w ogóle jest jeszcze potrzebna? A jeśli tak, to jaka? Z ramienia Wydziału za organizację odpowiadały prof. Izabela Trzcińska i dr Jowita Guja, jednak duży wkład w organizację konferencji mieli też studenci III roku Kulturoznawstwa na WH AGH. Obrady odbywały się w Willi Decjusza. info.