KONFERENCJA „Religia a wyzwania współczesności z perspektywy nauk społecznych”

czwartek, 10 listopada, 2016

Poniżej zamieszczam zaproszenie na konferencję

Religia a wyzwania współczesności z perspektywy nauk społecznych,

którą współorganizuje Wydział Humanistyczny.

Drodzy studenci, Drogie studentki,

W dniach 17-19 listopada w Krakowie odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa Sekcji Socjologii Religii Polskiego Towarzystwa Socjologicznego

Religia a wyzwania współczesności z perspektywy nauk społecznych.

Konferencja będzie okazją do dyskusji na temat przemian funkcji religii w obliczu dynamicznych zmian zachodzących w społeczeństwach europejskich.

Jak zmienia się rozumienie religii w dyskursie socjologicznym?

Jaką rolę odgrywa religia w konfliktach współczesnego świata?

Jakie jest miejsce instytucji religijnych w procesie integracji migrantów i migrantek?

Jakie jest aktualne oblicze religii w Polsce?

– to tylko niektóre pytania, na które poszukamy odpowiedzi podczas trzydniowego spotkania w Krakowie.

Tłem dyskusji będą wydarzenia, które miały miejsce w Polsce i w Europie w ostatnim okresie m.in. konflikt na Ukrainie, Światowe Dni Młodzieży oraz ruchy migracyjne i uchodźcze.

Konferencja organizowana jest przez trzy ośrodki akademickie: Instytut Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego (obrady 17.11.2016),  Wydział Humanistyczny Akademii Górniczo-Hutniczej (obrady 18.11.2016), Instytut Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego (obrady 19.11.2016) i jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Zapraszamy!

Inga Koralewska