Dwie prace licencjackie studentów naszego Wydziału – Piotra Janusa i Kamila Łuczaja – zostały wyróznione w konkursie „Diamenty AGH” (edycja 2010), celem którego jest wyłonienie najlepszej pracy dyplomowej obronionej w AGH w danym roku. Praca Piotra Janusa nosi tytuł Posłuszne dziewczynki i zbuntowani chłopcy. Obraz ról płciowych w polskich podręcznikach do nauczania początkowego pt. „Wesoła Szkoła”, zaś Kamila ŁuczajaPolityczka czy jednak polityk? Analiza tożsamości płciowej członkiń młodzieżowych organizacji politycznych. Obie prace zostały napisane pod kierunkiem dr Katarzyny Leszczyńskiej.