pl Aa

Koła naukowe i organizacje studenckie

Koło Naukowe UXberries

UXberries to organizacja studencka zrzeszająca pasjonatów nowych technologii. W naszym Kole Naukowym najwięcej czasu poświęcamy User Experience, lecz zajmujemy się także projektowaniem graficznym i programowaniem. W ostatnim czasie kładziemy duży nacisk na realizację projektów stron internetowych. Organizujemy warsztaty i prowadzimy doroczny projekt-konferencję Ciemna Strona UX, w ramach którego rozwijamy własne umiejętności organizatorskie.

W ostatnim czasie UXberries przeżywa intensywny rozwój. Prowadzimy aktywną współpracę z innymi organizacjami (nie tylko studenckimi). Dużą wagę przywiązujemy do propozycji członków naszego Koła, starając się wcielać te koncepcje w życie.

Opiekunka Koła: dr Maria Stojkow
Przewodniczący: Maciej Krajewski

Filmoznawcze Koło Naukowe

Platforma spotkań wielbicieli wspólnego wytężania wzroku i słuchu i … wrażliwości. Naszą główną działalnością są spotkania dyskusyjne – razem oglądamy filmy, aby zderzać ze sobą odmienne opinie i wymieniać się spostrzeżeniami. Próbujemy zrozumieć dyskurs filmowy, jak i wypowiadać się o dziełach kina. Organizujemy także spotkania tematyczne i nawiązujemy kontakty z osobami, które mogą podzielić się z nami swoim filmoznawczym znawstwem czy doświadczeniem w branży. Dzięki odpowiedniej wiedzy, jeden fotel kinowy wystarcza, aby patrzeć na film z wielu perspektyw. Nasze media społecznościowe są przestrzenią dla tworzenia wszelkich materiałów na temat filmów i promowania wśród studentów wydarzeń związanych z kinem. Nie oglądaj sam! Bądź z nami! Zapraszamy!

Opiekunka Koła: dr Magdalena Parus-Jankowska
Przewodnicząca: Anna Kożuch

Kulturoznawcze Koło Naukowe

Kulturoznawcze Koło Naukowe wydziału Humanistycznego AGH prowadzi zróżnicowaną działalność. Inicjujemy badania naukowe (w ramach projektów grantowych Rektora), organizujemy wyjazdy badawcze oraz wykłady otwarte. W roku ak. 2020/2021 zorganizowaliśmy cykl spotkań Fantasy w kulturze. Aktywnie uczestniczymy w życiu naukowo-badawczym Wydziału Humanistycznego, czego dowodem mogą być wyjazdy badawcze do Wałbrzycha i do Beskidu Niskiego oraz powstałe publikacje. Do najnowszych osiągnięć KKN należy wydana w 2020 roku książka pt. “Semiotyka Popkultury”. Jest on owocem współpracy studentów, ale także absolwentów WH. Jesteśmy otwarci na wszystkich gości i zachęcamy do kontaktu z nami za pośrednictwem mediów społecznościowych!

Opiekun Koła: prof. dr hab. Zbigniew Pasek
Przewodnicząca: Alicja Głębocka

Koło Naukowe Osób Studiujących Socjologię

Koło Naukowe Osób Studiujących Socjologię zrzesza osoby zainteresowane tematyką społeczną, chcące zdobywać i rozwijać nowe umiejętności. W roku akademickim 2022/2023 wznowiliśmy i rozszerzyliśmy działalność Koła: systematycznie prowadzimy social media, popularyzując wiedzę socjologiczną, otrzymaliśmy w tym roku akademickim Grant Rektora na badania pt.: Rozwiązania wspierające studentów oraz przestrzeń AGH w stawaniu się smart campusem. i prowadzimy podcasty (w profesjonalnym studio nagraniowym!). A co najważniejsze, dobrze się bawimy, bo Koło Naukowe to przede wszystkim ludzie! Możecie do nas dołączyć w każdej chwili – piszcie poprzez nasze social media.

Opiekun Koła: dr Marcin Zwierżdżyński
Przewodnicząca KNOSS: Karolina Rożek

Koło Naukowe Larp

KN Larp to organizacja studencka zrzeszająca miłośników LARPów (live-action role playing). LARP to wydarzenie z pogranicza gry i przedstawienia teatralnego, podczas którego uczestnicy odgrywają i przeżywają różnego rodzaju historie, osadzone w rozmaitych konwencjach fabularnych. Misją koła jest: organizacja i popularyzacja LARPów, badanie tego zjawiska społecznego oraz tworzenie metod i technologii wspomagających projektowanie LARPów i wzbogacających rozgrywkę.
Do współpracy zapraszamy zarówno twórców, doświadczonych graczy, jak i osoby, które nie miały dotychczas styczności z tą formą aktywności. Zachęcamy też do udziału w przygotowanych przez nas wydarzeniach.
Chcesz poznać nas lepiej, wziąć udział w naszych wydarzeniach lub dołączyć do zespołu? Skontaktuj się z nami.

Opiekunowie Koła: dr hab. Łukasz Afeltowicz, prof. AGH; dr inż. Marek Frankowski
Przewodniczący: Jakub Rospond

Koło Naukowe Mage’s Tea

Koło zajmuje się szeroko pojętymi badaniami badaniami groznawczymi; organizuje wykłady prowadzone zarówno przez członków jak i cenionych badaczy; a także organizacją warsztatów z projektowania gier. Koło zapewnia również swoim członkom pomoc w przygotowaniu się do prowadzeniu referatów na groznawczych konferencjach i seminariach.

Opiekun Koła: dr Krzysztof M. Maj
Przewodniczący: Artemij Istuszkin

Studencka Agencja Kreatywna

Jesteśmy Studencką Agencją Kreatywną, w której zajmujemy się dostarczaniem rozwiązań z obszarów UX i UI, tworzenia marek (branding), web/mobile developmentu, grafiki komputerowej, organizacji wydarzeń czy marketingu. Nasz zespół to studenci – pasjonaci z różnych obszarów branży IT, współpracujący by tworzyć rozwiązania kompleksowe, dostosowane do potrzeb odbiorców, a zarazem stojące na wysokim poziomie.
U nas znajdą dla siebie miejsce Ci techniczni, Ci kreatywni oraz te osoby, które można określić mianem „człowieka orkiestry”!

Jak do nas dołączyć?
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wypełniania formularza: https://bit.ly/rekrutacja_sak

Kogo szukamy?
Osób interesujących się obszarami takimi jak web/app development, UX/UI design czy grafika komputerowa. U nas możesz przejść cały proces projektowy od pomysłu przez projekt, aż do implementacji rozwiązania! Dodatkowo poszukujemy osób do naszych działów rekrutacji, administracji, marketingu, organizacji wydarzeń, kontaktu z partnerami oraz wsparcia IT. Nie widzisz kategorii dla siebie, a chciałbyś/łabyś działać razem z nami? Odezwij się do nas zaproponuj coś, stwórz miejsce dla siebie! Jesteśmy otwarci na nowe pomysły.

Skąd dowiedzieć się więcej o nas?
Facebook – https://www.facebook.com/sakaghkrakow
Instagram – https://www.instagram.com/sakaghkrakow
LinkedIn – https://www.linkedin.com/company/sakaghkrakow

Gdzie można nas spotkać?
12.10 – Targi Organizacji Studenckich AGH
27.10 – Wydarzenie IT IS ME (które współorganizujemy!)

Jak się z nami skontaktować?
Mailowo pod adresem sak@agh.edu.pl lub napisać wiadomość prywatną na którymś z naszych social mediów.