Wydarzenia wydziałowe

„Omnibus rebus finis est” – wernisaż fotograficzny studentów Kulturoznawstwa

Już 17 stycznia w Klubie Profesora AGH z inicjatywy studentów II roku kulturoznawstwa odbędzie się wernisaż autorskiej wystawy fotografii „Omnibus rebus finis est”.

To kolejna okazja, by przekonać się, że studia na Wydziale Humanistycznym AGH niosą ze sobą nie tylko podłoże teoretyczne, ale i obfitują w praktyczne działania, wyzwalające kreatywny zmysł. W tym roku niespokojna sytuacja wokół nas, podkreślająca kruchość życia, zainspirowała organizatorów do pochylenia się nad problemem przemijania.

W trakcie wernisażu zostanie zaprezentowane kilkanaście prac wykonanych przez studentów kulturoznawstwa w różnych częściach Polski, odmiennymi technikami. Ta różnorodność wiąże się z indywidualnymi refleksjami, orbitującymi jednak wokół wspólnego serca. Zgodnie z tytułem – wszystko ma swój koniec. Nie zawsze godny i pozytywny, ale nieunikniony i przez to frapujący. Nieuchronny zmierzch rzeczy doczesnych stał się dla autorów inspiracją do przyjrzenia się miejscom i obiektom, które na co dzień mogą się zdawać dla nas niezauważalne, ale jednak cały czas nam towarzyszą i zmieniają się pod wpływem czasu.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wernisażu 17 stycznia o godzinie 10:00. Klub Profesora znajdziecie w budynku A-0 Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, przy alei Adama Mickiewicza 30.

Aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami na temat wernisażu „Omnibus rebus finis est” zachęcamy do śledzenia oficjalnych profili na Facebooku i Instagramie. Do zobaczenia już wkrótce!