pl Aa

Biblioteka WH

Szanowni Państwo,
poniżej proponujemy szybki pakiet na zdalny start, czyli pierwszą pomoc w zdalnym dotarciu do literatury naukowej.

Biblioteka Główna AGH

Jeśli:
1. Mam aktualne konto w Bibliotece Głównej AGH, to można przeszukiwać e-źródła polskie i zagraniczne w układzie:
– alfabetycznym http://www.bg.agh.edu.pl/pl/vezrodla/J

– dziedzinowym (tu wyodrębnione nauki humanistyczne) http://www.bg.agh.edu.pl/zrodla_nauki

Zapewniono dostęp m. in. do baz:

eBook Academic Collection,

EBSCOhost,

Emerald Insight,

JSTOR,

SpringerLink,

Wiley Online Library , a także

Biblioteka Nauki,

IBUK Libra

WAŻNE!
Wydawnictwo Naukowe PWN na platformie IBUK Libra do końca kwietnia 2020r. udostępnia pakiet 20 wybranych e-booków dotyczących metodologii badań. Lista dostępna pod linkiem: http://www.bg.agh.edu.pl/sites/default/files/komunikat_bg/podreczniki%20metodologiczne%20PWN.pdf

Polecamy!

 

2. Nie mam aktualnego albo nie mam w ogóle konta w Bibliotece Głównej AGH, to w zaistniałej sytuacji można zdalnie aktywować konto biblioteczne/zapisać się do Biblioteki. Zainteresowane osoby (studenci, doktoranci, pracownicy AGH) proszone są o indywidualny kontakt mailowy na adres udo@bg.agh.edu.pl oraz podanie w wiadomości imienia, nazwiska i numeru karty bibliotecznej/legitymacji (jeśli posiadają).
Biblioteka Główna, proponuje na platformie e-learningowej e- szkolenie biblioteczne „Pierwsze kroki w Bibliotece Głównej AGH”: https://upel.agh.edu.pl/bg/

 

Inne propozycje:
1. Proponujemy również przejrzeć zasoby Federacji Bibliotek Cyfrowych (FBC) https://fbc.pionier.net.pl/

2. Być może zasoby okażą się przydatne do kulturoznawczych prac badawczych: m. in. dostęp do zasobów POLONY (https://polona.pl/), czy też Europejskiej Biblioteki Cyfrowej EUROPEANA (https://www.europeana.eu/en).
Tutaj można sprawdzić listę źródeł/instytucji tworzących FBC: http://fbc.pionier.net.pl/pro/zrodla/.

3. Bloomsbury Digital Resources – dostęp do zbiorów z zakresu nauk humanistycznych i społecznych do końca maja 2020 r.

https://www.bloomsbury.com/dr/digital-resources/library-resources/covid-19-resources-available-from-bloomsbury/

4. Edward Elgar Publishing

https://www.e-elgar.com/covid-19/

https://www.e-elgar.com/covid-19-pandemic-research/

5. Muse – dostęp open access do ok. 2 tys. książek z zakresu nauk humanistycznych i społecznych, a ze względu na Covid -19, czasowy dostęp do prawie 250 tys. książek od ponad 200 wydawnictw uniwersyteckich i towarzystw naukowych

https://muse.jhu.edu/search

6. Możliwość przeprowadzania ankiet online w celach realizacji badań naukowych możliwe jest w ramach uczelnianego: https://ankiety.agh.edu.pl/ systemu ankietowego.

7. Polecamy również Empik Premium – 60 dni za darmo w aplikacji Empik GO pakiet e-booków i audiobooków (w tym np. audiobooki językowe) https://www.empik.com/czas-w-domu.

8. Na stronie https://wh.agh.edu.pl/dostep-do-niedostepnego/ umieściłyśmy informacje dot. możliwości przesłania zamówienia na wykonanie skanu artykułu z czasopisma drukowanego lub fragmentu książki z zasobów Biblioteki Wydziału Humanistycznego (prezentowanego w katalogu komputerowym Biblioteki Głównej AGH), a niedostępnego online w ramach otwartych zasobów.

9. Przydatne informacje odnośnie praw autorskich i wykorzystania wizerunku dostępne są w poradniku „Zdalna edukacja a prawo autorskie i prawo do wizerunku – FAQ” https://centrumcyfrowe.pl/faqprawne/.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Justyna Sobocha-Stanuch
sobocha@agh.edu.pl

Maria Kogutowska
mkogut@agh.edu.pl