pl Aa

Konferencje, Seminaria, Wykłady

Jak dizajn może przewidzieć i zmienić przyszłość? – SOTECHLAB PRZY KSSIT WH AGH

Zapraszamy na kolejne spotkanie Laboratorium społeczno-technologicznego (SoTechLab) przy Katedrze Studiów nad Społeczeństwem i Technologią WH AGH pt. „Jak dizajn może przewidzieć i zmienić przyszłość?”
🔹🔹🔹
W najbliższym SoTechLabie porozmawiamy o tym, jak przyszłość można wykorzystać jako narzędzie do szukania rozwiązań w projektowaniu produktów, usług, systemów i lepszych światów społecznych.
Podobno najlepszy sposób, żeby przewidzieć przyszłość, to ją zaprojektować. Tylko czy to faktycznie takie proste? Może lepiej zacząć od pytania “co, jeśli”, zmapować trendy i możliwe wersje przyszłości, a potem pomóc tym najbardziej preferowanym się zrealizować? Łatwe to wciąż nie będzie, ale jakie pasjonujące!
W trakcie spotkania porozmawiamy o tym, jak w dizajnie szuka się twórczych, zrównoważonych i dostosowanych do potrzeb ludzi rozwiązań. Zastanowimy się, jak metody kreatywne i dizajnerskie można wykorzystywać z innych obszarach, choćby tam, gdzie na szali jest społeczne dobro. Pomyślimy też o tym, jak uniknąć pułapek dobrodusznych, ale naiwnych wizji i plagi solucjonizmu.
Wpadnij, będzie ciekawie!
🔹🔹🔹
Zaproszone osoby:
🔹Katarzyna Janota (Grupa Robocza)
🔹Katarzyna Konkel (Omnisense)
🔹Monika Borycka (TrendRadar)
🔹Jacek Gądecki (SoTechLab, KSSiT WH AGH)
🔹🔹🔹
Prowadzenie spotkania:
Agata Bisping (KBF, SD i KSSiT WH AGH)
Seweryn Rudnicki (SoTechLab, KSSiT WH AGH)
Data i godzina spotkania: 22 maja 18.00-19.30
Link do spotkania na MS Teams: https://tiny.pl/ddm79
🔹🔹🔹
Spotkanie będzie nagrywane i po montażu udostępnione na kanale YouTube https://youtube.com/@kssitwhagh
Spotkanie jest organizowane w ramach projektu „Laboratorium Społeczno-Technologiczne (SoTechLab). Społeczny wymiar technologii” finansowanego w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu” Ministerstwa Edukacji i Nauki (SONP/SP/548668/2022).
https://sotechlab.agh.edu.pl/