pl Aa

Zaproszenie do udziału w Ogólnopolskiej Wirtualnej Wystawie Zbiorowej WBIJ NA KWADRAT!

Instytut Kulturoznawstwa Akademii Ignatianum w Krakowie zaprasza do wzięcia udziału w projekcie, jakim będzie wirtualna wystawa zbiorowa twórczości studentów kulturoznawstwa z uczelni w całym kraju.

Wirtualna Galeria Studencka PUNKT ZWROTNY, działająca przy Instytucie Kulturoznawstwa oraz  Kole Naukowym Sztuk Wizualnych, Scenicznych i Multimediów Akademii Ignatianum w Krakowie pragnie serdecznie zaprosić
do udziału w Ogólnopolskiej Wirtualnej Wystawie Zbiorowej WBIJ NA KWADRAT!

Zaproszenie skierowane jest do wszystkich studentek/-ów kulturoznawstwa, którzy chcieliby zaprezentować swoją twórczość szerszej publiczności. Szukamy projektów z zakresu sztuk wizualnych – barwnych i nieoczywistych, jakie wymykają się jednoznacznej klasyfikacji.

Termin wystawy: 01.06 – 31.07.2021

Galeria Studencka PUNKT ZWROTNY działa wyłącznie w przestrzeni wirtualnej, za pośrednictwem profilu w serwisie Instagram, wychodząc naprzeciw narastającym tendencjom we współczesnym obiegu sztuki.

Link do profilu galerii: www.instagram.com/galeria.punkt.zwrotny [1]

Celem wystawy jest:
* inspirowanie niezależnych działań artystycznych wśród studentów kulturoznawstwa oraz promocja tego kierunku studiów jako punktu wyjścia dla indywidualnej ścieżki kariery zawodowej i artystycznej;
* wsparcie w zaistnieniu młodych twórców, przede wszystkim w szerokiej przestrzeni wirtualnej;
* promocja edukacji artystycznej na uczelniach wyższych w Polsce poprzez inicjowanie działań kreatywnych we współpracy z ośrodkami akademickimi w kraju i za granicą.

Szczegóły, regulamin wystawy oraz dokumenty zgłoszeniowe znajdują się pod adresem:
https://www.ignatianum.edu.pl/wystawa-wbij-na-kwadrat

Wszelkich dodatkowych informacji na temat wystawy można zasięgnąć wysyłając zapytanie na adres mailowy:
galeriapunktzwrotny@gmail.com lub magda.studnicka@ignatianum.edu.pl

Z niecierpliwością czekamy na zgłoszenia!