Flaga Ukrainy

List do Studentek i Studentów z Ukrainy

Nasi Drodzy Studenci i Studentki,

w obliczu brutalnej agresji na Ukrainę, pragniemy wyrazić nasze głębokie współczucie dla Was, Waszych Rodzin i Przyjaciół. Działania wojenne Rosji budzą nasz stanowczy sprzeciw, uważamy je za bezprawne i uderzające w podstawowe wartości współczesnego demokratycznego świata oraz naruszające prawo człowieka do życia w pokoju.

Chcemy, abyście wiedzieli, że możecie liczyć na wsparcie całej społeczności Wydziału Humanistycznego Akademii Górniczo-Hutniczej, nie tylko symboliczne, ale także realne. Prosimy, zgłaszajcie do nas wszystkie swoje potrzeby. Piszcie bezpośrednio do Władz Wydziału lub koleżanek i kolegów z Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego. Pamiętajcie, że drzwi Wydziału są dla Was otwarte także w dosłownym znaczeniu tego słowa. Przychodźcie na Wydział, zawsze kiedy poczujecie taką potrzebę.

Jesteśmy z Wami. Wasz los, przyszłość Wasza i Ukrainy nie są nam obojętne.

W imieniu społeczności Wydziału Humanistycznego AGH,
Barbara Gąciarz