Wydarzenia wydziałowe

Dzień Równości AGH + UJ

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie i Uniwersytet Jagielloński serdecznie zapraszają 16 października 2024 roku na pierwszy Dzień Równości!
🟢🟢🟩🟩
Wydarzenie ma na celu zwiększenie świadomości na temat praw osób studiujących oraz dostępnego wsparcia na obu uczelniach.
✅ Dzień Równości to okazja do promowania równości i niedyskryminacji w różnych aspektach życia akademickiego, takich jak nauka, sport, relacje, aktywizm oraz adaptacja do studiowania. W ramach wydarzenia spotykamy się na panelu dyskusyjnym z udziałem osób studiujących oraz konsultacjach z różnymi jednostkami naszych uczelni oferującymi wsparcie.
✅ W trakcie Dnia Równości osoby studiujące będą miały okazję podzielić się swoimi doświadczeniami, oraz wyzwaniami, z jakimi mierzą się na uczelni, oraz dowiedzieć się więcej o działaniach równościowych i wsparciu oferowanym przez AGH i UJ. Panel dyskusyjny z osobami studiującymi pozwoli na przedstawienie doświadczeń, oczekiwań i obaw związanych z zapewnianiem bezpieczeństwa i równości w różnych dziedzinach życia studenckiego oraz poszukiwanie rozwiązań. W trakcie wydarzenia osoby uczestniczące będą mieli okazję porozmawiać z przedstawiciel(k)ami jednostek zajmujących się równością i niedyskryminacją, co umożliwi zapoznanie się z dostępnymi formami wsparcia osób studiujących w AGH oraz UJ.
✅ Kiedy? 16 października 2024 roku od 13.00 do 19.00
✅ Gdzie? Miasteczko Studenckie i Klub Zaścianek
✅ Kto? Zespół ds. Planu Równości Płci w AGH, Projekt NEXUS WH AGH, Rzecznik Równości AGH, Bezpieczni UJ
Rozkład jazdy:
✅ Miasteczko Studenckie (obok Klubu Studio)
13.00-13.30 Powitanie (AGH + UJ)
13.30-17.30 – „Stoliki kawowe” – Spotkania konsultacyjne w namiotach pod Klubem Studio
Namiot 1.
13.30 – 14.15 – Dział Dostępności AGH
14.30 – 15.15 – Bezpieczni UJ i Biuro Rzecznika Wartości Akademickich UJ
15.30-16.15 – Dobre praktyki równościowe i Plany Równości Płci w AGH i UJ
16.30-17.15 – Centrum Dostępności UJ