pl Aa

Wydarzenia wydziałowe

Wirtualny Dzień Otwarty AGH na Wydziale Humanistycznym!

Pandemia trwa, ale to nie oznacza, że Akademia Górniczo-Hutnicza nie otwiera swoich podwojów dla maturzystów i uczniów zainteresowanych przekonaniem się o tym, co oznacza studiowanie na AGH! Już w ten piątek, 16 kwietnia, udamy się więc do przestrzeni wirtualnej i zwiedzimy kampus AGH, przyglądając się temu, jak uczelnia radzi sobie z nauczaniem i badaniami w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

W tym roku tematem wiodącym będzie kosmos i podróże międzyplanetarne: każdy Wydział ma swoją planetę i my lubimy myśleć, że naszą jest Wenus. Całość Wirtualnego Dnia Otwartego poprowadzi Radek Kotarski, YouTuber znany z kanału „Polimaty” i założyciel Wydawnictwa Altenberg (https://www.facebook.com/WH.AGH/posts/4187594641252720). Wstępny harmonogram Dnia Otwartego znaleźć można w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/435656471070278/ Część, w której będzie można odwiedzić Wydział Humanistyczny, rozpocznie się od ok. godz. 10.00, ale zachęcamy gorąco do uczestnictwa w całości wydarzenia.

O 13.30 z kolei zapraszamy na fanpage Wydziału Humanistycznego na livestream z gry wideo Stellaris, który poprowadzi dr Krzysztof M. Maj z Katedry Technologii Informacyjnych i Mediów. W trakcie livestreamu będzie odpowiadać na wszelkie pytania dotyczące Wydziału Humanistycznego AGH, a także cyfrowej humanistyki i badań nad grami wideo.

Chętnych do uczestnictwa w livestreamie zachęcamy do zapisania się do wydarzenia na Facebooku, gdzie będzie realizowany: https://fb.me/e/1jwr5bxHC