UWAGA STUDENCI KULTUROZNAWSTWA V-go ROKU

wtorek, 12 czerwca, 2018

Stacjonarny obóz kulturoznawczy – plan zajęć.
CZWARTEK (14 CZERWIEC) – referaty konferencyjne:
10.00-10.20
Paulina Halota: Kościół Mariacki, dzieje świątyni i jej rola w życiu religijnym Krakowa;
10.20-10.40
Patrycja Gędoś: Problem fundacji trzeciego kościoła: Mikołaj Wierzynek czy król Kazimierz Wielki.
10.40-11.00
Karolina Kielar: Ołtarz Mariacki Wita Stwosza;
11.00-11.20
Natalia Nikiel: Krucyfiks Wita Stwosza w kościele Mariackim;
11.20-11.40
Adam Stopa – struktura miasta z uwzględnieniem trzech placów targowych i układu ulic;
11.40-12.00
Izabela Głowacka: Miejskie mury obronne: główny mur obronny i przedmurze, bramy miejskie, barbakan i fosy;
12.00-12.20
Przerwa
12.40-13.00
Olga Kuśnieruk: Zamek królewski na Wawelu w okresie średniowiecza;
13.00-13.20
Sandra Witek: Zamek królewski na Wawelu jako rezydencja Jagiellonów;
13.20-13.40
Marta Szymkowiak: Arrasy wawelskie;
13.40-14.00
Patrycja Grządziela: Katedra na Wawelu;
14.00-15.00
Przerwa obiadowa:
15.00-15.20
Katarzyna Palej: Drewniany kościół p.w. Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim (wpisany na listę dziedzictwa światowego ONZ);
15.20-15.40
Anna Młodzik-Gawryluk: Zamek w Suchej Beskidzkiej;
15.40-16.00
Karolina Wójtowicz: Drewniany kościół w Łopusznej;
16.00-16.20
Krystyna Plysak: Skansen w Zubrzycy Górnej;
16.20-16.40
Aleksandra Koszara: Drewniany kościół w Grywałdzie;
17.00-17.20
Natalia Ciurka: drewniany kościół w Harklowej;
17.20-17.40
Natalia Świerczek: Drewniany kościół p.w. św. Jana Chrzciciela w Orawce;
17.40-18.00
Anna Kubinka: Wieś Zawoja.

PIĄTEK (17 CZERWCA) – referaty terenowe:
15.00-15.20
Zosia Kamerduła: Fundacja Uniwersytetu Krakowskiego w roku 1364;
15.20-15.40
Ania Sroka: Odnowienie Uniwersytetu Krakowskiego i jego fundacja w Krakowie;
15.40-16.00
Monika Grzebyk: Muzeum Collegium Maius i inne historyczne budowle Uniwersytetu Krakowskiego.
16.20-16.40
Monika Bekalarz: kościół Franciszkanów w Krakowie;
16.50-17.10
Paulina Kalisz: kościół Dominikanów w Krakowie;
17.20-17.40
Magdalena Feret: dzieje budowy kościoła ŚŚ. Piotra i Pawła;
17.40-18.00
Dominika Cora: Ikonografia fasady kościoła ŚŚ. Piotra i Pawła;
18.00-18.20
Agnieszka Kadela – Kraków wiślański i wczesnopiastowski;
18.20-18.40
Agnieszka Karolczyk – Okół w okresie gotyku: ponowne nadanie praw miejskich, budowa sukiennic, gotycka zabudowa ulicy Kanoniczej;
18.40-19.00
Natalia Kubas: Kamienica krakowska: układ działki, struktura zabudowy działki, typy fasad;

SOBOTA (16 CZERWIEC)
8.30-17.00 – objazd naukowy: barokowy pałac biskupów w Kielcach, skansen archeologiczny w Wislicy.