Świadczenia z funduszu pomocy materialnej dla studentów w roku akademickim 2019/2020

środa, 4 września, 2019

Uprzejmie informuję, że na stronie wydziałowej znajdują się wszystkie aktualne informacje dotyczące świadczeń pomocy materialnej dla studentów w nowym roku akademickim. Znajdą tam Państwo m.in. NOWY Regulamin świadczeń dla studentów AGH w Krakowie, obowiązujący od 1 października 2019 roku, NOWE wzory wniosków, terminy składania wniosków, informację o stypendiach ministra, informacje dla kandydatów oraz wiele innych przydatnych informacji. GORĄCO ZACHĘCAM do zapoznania się z nimi, ponieważ nowa ustawa niesie ze sobą pewne zmiany.

Aktualni studenci AGH mogą już składać elektroniczne wnioski o stypendium socjalne, stypendium dla osób niepełnosprawnych oraz zapomogę w systemie Wirtualna Uczelnia. Studenci przyjęci w roku akademickim 2019/2020 na 1 rok studiów I i II stopnia, obsługiwani przez system USOS, zostaną o takiej możliwości poinformowani w terminie późniejszym – proszę śledzić e-tablicę.

Szczegółowe informacje (minimalne średnie ocen uprawniające do ubiegania się o stypendium, itp.) dotyczące stypendium rektora za średnią ocen dla studentów od 2 roku I stopnia wzwyż będą przekazane na początku roku akademickiego – proszę śledzić e-tablicę i sprawdzać regularnie pocztę:)

Ostatecznym terminem składania wniosków o stypendium socjalne oraz stypendium dla osób niepełnosprawnych jest: 7 października br. dla studentów rozpoczynających 1 rok studiów I i II stopnia oraz 1 października br. dla studentów lat wyższych. Pozostałe terminy znajdą Państwo na naszej stronie wydziałowej.

Nowy Regulamin wraz z załącznikami (wzorami wniosków) jest dostępny tutaj.

W razie pytań czy wątpliwości uprzejmie proszę o kontakt: loziakk@agh.edu.pl, tel. (012)-617-43-90 lub osobiście w godzinach dyżurów dla studentów.

Z pozdrowieniami,

Katarzyna Włodkowska-Łoziak