Szkoła letnia dla studentów z Meksyku

Kierownik Szkoły

Organizator wykładów

Poczynając od roku 2008 Wydział Humanistyczny organizuje dla młodzieży z Meksyku Szkołę Letnią. W latach 2008-2010 Wydział prowadził kurs Culture and Art, w latach 2011-2014 – Ethics Fundamentals, a w latach 2015-2019 – Globalization and Its Threats oraz Arts and Humanities.

Kursy prowadzone są dzięki trwającej już 15 lat wymianie studentów AGH i uczelni meksykańskich.

W ramach Szkoły Letniej „Art & Culture” oraz „Ethics Fundamentals” wykładali na Wydziale Humanistycznym następujący goście z Meksyku (z Instituto Technologico y des Studios Superiores de Monterrey,Campus Queretaro):

Opinia studenta Constancio Leal Castillo o kursie „Globalization and Its Threats”:

„Kurs był świetny! Materiał do nauki był dobrze przygotowany i przedstawiony, podobał mi się pomysł podręcznika, był on pomocny w naszych studiach i pozwolił lepiej zrozumieć różne koncepcje. Wykłady były znakomite, podziwiam organizację systemu oraz to, jak zmieniały się one wraz z nowym nauczycielem oraz nowym tematem. Świetne były też dyskusje podczas zajęć, ponieważ zawsze mieliśmy okazję aktywnie w nich uczestniczyć. Ogólnie mogę powiedzieć, że nie wyobrażam sobie, aby mogło być lepiej.”