Dnia 6.05, w ramach cyklu „Znani, uznani i zaprzyjaźnieni”, odbyło się na naszym Wydziale zebranie naukowe.

Dnia 6.05, w ramach cyklu „Znani, uznani i zaprzyjaźnieni”, odbyło się na naszym Wydziale zebranie naukowe, na kórym gościem był prof. Jerzy Hausner, Kierownik Katedry Gospodarki i Administracji Publicznej w Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie; w latach 90-tych pełnił funkcję szefa zespołu doradców Wicepremiera ds. gospodarczych, Pełnomocnika rządu ds. reformy zabezpieczenia społecznego; od 2001 r. Minister pracy i polityki społecznej a od stycznia 2003 r. Minister gospodarki, pracy i polityki społecznej; od czerwca 2003 r. także Wiceprezes Rady Ministrów; firmował swoim nazwiskiem plan naprawy finansów publicznych (tzw. plan Hausnera); w rządzie Marka Belki (od maja 2004 r. do marca 2005 r.) piastował stanowisko Wicepremiera i Ministra Gospodarki i Pracy; koordynował wówczas prace nad Narodowym Planem Rozwoju na lata 2007-2013; laureat wielu nagród, między innymi nagrody Kisiela oraz nagrody im. Władysława Grabskiego przyznawanej przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan; obecnie jest członkiem Rady Polityki Pieniężnej. Pan Profesor wygłosił referat, pod tytułem „Konkurencyjność polskiej gospodarki”.