Dane pracownika | Wydział Humanistyczny AGH

Łukasz Afeltowicz
Dane pracownika

dr hab. Łukasz Afeltowicz prof. AGH

Konsultacje:

Każda osoba zainteresowana konsultacji z Łukaszem Afeltowiczem proszona jest o kontakt mailowy. Preferowany adres to: afeltovicz@gmail.com
W mailu zwrotnym otrzyma link do spotkania Skype. Alternatywnie spotkanie może odbyć się via ZOOM. Łukasz Afeltowicz jest do dyspozycji w poniedziałki i wtorki w godzinach 8:00-9:00. Zasady i terminy obowiązują do odwołania.


Pokój: 102
Email: alf@agh.edu.pl
Telefon: +48 12 617 42 53

Filozoficznie przeszkolony socjolog, absolwent WH UMK. Profesor uczelni w KSOiAS AGH. Doktorat uzyskał za pracę z pogranicza filozofii nauki i kognitywistyki, habilitację zaś uzyskał z socjologii. Specjalizuje się w science and technology studies, ale w swoich badaniach „zahacza” również o socjologię ekonomiczną i geografię ekonomiczną. Aktualnie stara się łączyć STS z socjologią (pro)środkowiskową, w szczególności w dziedzinie emisji odpadów i zanieczyszczeń. Z czasów „filozofowania” pozostała mu fascynacja różnymi metodami i technikami badawczymi oraz projektowymi (rynki predykcyjne, partycypacyjne badania w działaniu, eksperymenty metodologiczne). Napisał kilka książek i kilkanaście artykułów.