Program mentoringowy realizowany z HSBC

Tuesday, October 15, 2019

Od listopada rusza pierwszy program mentoringowy realizowany wspólnie przez HSBC oraz #whagh Do udziału zapraszamy Studentki Informatyki Społecznej II i III roku.

Aby wziąć udział w programie wystarczy:
— pobrać krótką ankietę http://rebrand.ly/wh-ankieta;
— wypełnić wszystkie pola;
— przesłać na adres jpyrkosz@agh.edu.pl do 20 października

W pierwszej edycji programu wybierzemy 8 Studentek, które przez cały rok akademicki będą mogły korzystać z doradztwa i wsparcia specjalistek z branży IT w firmie HSBC.

Zapraszamy do wzięcia udziału w programie!

 

Zachęcamy do zapoznania się z sylwetkami mentorek:

EWA BARANOWSKA

Kim jestem

Nazywam się Ewa Baranowska, zajmuję stanowisko IT Delivery Head.  W HSBC pracuję od ponad 12 lat. Ciekawostką może być to, że byłam pierwszym pracownikiem w Krakowie w 2007 roku J.

Moje doświadczenie

Kiedy rozpoczęłam swoja karierę w HSBC 12 lat temu, zaczynałam od roli Team Leadera w Dziale Operacji. Od tego momentu co 1,5 – 2 lata zmieniłam stanowiska pracując w różnych działach, co pozwoliło mi na poznanie firmy, zbudowanie relacji i podjęcie decyzji że dział IT jest działem, w którym chcę zostać i kontynuować moją karierę. Pracę w IT rozpoczęłam od stanowiska Analityka Biznesowego. W chwili obecnej zarządzam działami w skład których wchodzi ponad 220

profesjonalistów  – programiści, analitycy, testerzy, kierownicy projektów.

Jak mogę pomóc

Z doświadczenia wiem jak ważne jest wsparcie mentora oraz bezpośredniego przełożonego. Kiedy rozpoczynałam swoja karierę w IT, bez wyksztalcenia w IT, byłam przerażona. Ale miałam pasję i wiedziałam, że chcę się rozwijać w tym kierunku. Potrzebowałam jedynie kogoś kto mi pomoże w wybraniu odpowiedniej ścieżki oraz będzie moim wsparciem. Z kim będę mogła porozmawiać o swoich wątpliwościach i kto przeszedł podobną drogę. W swojej karierze miałam to szczęście, że miałam fantastycznych przełożonych, którzy dostrzegali mój potencjał i stale podnosili poprzeczkę dzięki temu jestem w tym miejscu obecnie.

Komu szczególnie mogę być pomocna

Kobietom, które chciałyby rozpocząć karierę w IT bądź już ją rozpoczęły.

 

AGNIESZKA JAKUBAS

Kim jestem

Nazywam się Agnieszka Jakubas, jestem absolwentką AGH a obecnie również Szefem Inżynierii dla działu Wealth IT (Head of Egineering Wealth IT Kraków).

Moje doświadczenie

Jestem absolwentką Informatyki Stosowanej oraz Inżynierii Biomedycznej na AGH (Wydział EAiE). Moją karierę rozpoczęłam w dziale S&D w niewielkiej firmie IT, ale po paru latach zdecydowałam się na pracę w większej firmie – HSBC. Zaczynałam od pozycji programistki, a po 7 latach zarządzam zespołem złożonym z niemal 100 osób, pracujących dla ponad 10 krajów na całym świecie.

Jak mogę pomóc

Dając wiele wskazówek jak rozpocząć karierę w IT i odnieść sukces. Mogę opowiedzieć jak wygląda praca w dużej organizacji, jakie możliwości daje globalna korporacja, jak uniknąć pułapek i na co zwrócić uwagę.

Komu szczególnie mogę być pomocna

Kobietom, które widzą swoją karierę w IT.

 

KAMILA MENKE

Kim jestem

Nazywam się Kamila Menke i choć jestem podwójnym filologiem, pracuję w HSBC jako Starszy Analityk ds. Systemów IT.

Moje doświadczenie

Dzięki bardzo dobrej znajomości języków obcych, zaczęłam swoją pracę w Dziale Operacji w zespole zajmującym się otwieraniem kont dla klientów HSBC w innym kraju. Po 1,5 roku okazało się, że w dziale IT potrzebowali kogoś, kto dobrze zna aplikację, na której pracowałam w swoim ówczesnym zespole. Tym sposobem zaczęła się moja przygoda w IT – od testerki, przez różne stanowiska związane z analizą biznesową aż do mojej obecnej roli.

Analiza biznesowa, praca w międzynarodowym zespole projektowym.

Jak mogę pomóc

Chętnie dam wskazówki jak rozpocząć karierę w branży IT bez tytułu inżyniera, jak wykorzystać znajomość języków obcych w pracy oraz wskazać czego może nauczyć praca w międzynarodowym zespole projektowym.

Komu szczególnie mogę być pomocna

Kobietom, które widzą swoją karierę w IT.

 

DINA SAMIR NECOLA

Who am I

I am Dina Necola who was born in Egypt in 1988, I have been graduated in the Faculty of

Engineering, Cairo University in June, 2010. My major studies were in Systems and Biomedical Engineering.

I love swimming and music as well as travelling. My favorite quotes are “No pain, no gain” and “No cry over spilt milk”

My experience

I joined HSBC in Egypt in Nov, 2010 as HR representative then moved to Global Publishing Services department in 2012 to start my desired IT career path. Then, I moved through different roles and teams such as Quality Control Associate, Quality Control Specialist, Quality Control Officer, IT Solutions Analyst within the IT function until I was relocated to Poland by the end of 2016 to pursue the management career within the IT function as currently I am “Technical Lead” within the “Corporate Functions IT”.

How can I help

I would like to share my experiences with younger generations and encourage them to follow their dreams with a lot of persistence to change the world to the better and become successful calibres. I can also share my technical knowledge about Agile, Kanban, Scrum or IT management with whoever looking to work within the IT field

In addition, I can educate students about how to improve their interpersonal and communication skills through conducting group discussions or sessions about “Common thinking errors” “Leadership styles” “Coaching Techniques”, etc.

Who I can help most

Anyone interested in Leadership or IT field or both