Tablica ogłoszeń

Wiadomości wydziałowe

Uwaga w celu poprawnego działania tablicy ogłoszeń prosimy o wyłączenie AddBlockera. Instrukcja

Odwołany dyżur

Zbigniew Pasek

2018-03-20 04:46

Szanowni Państwo

z powodu uczestnictwa niżej podpisanego w obronie doktoratu na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w środę 21 III, mój dyżur zostaje odwołany, a seminarium magisterskie rozpocznie się o 9.45.

z poważaniem

Zbigniew Pasek

Hackathon „Show Me Data”

Jolanta Gapys

2018-03-20 12:10

Szanonwi Państwo,
dla zainteresowanych studentów kierunków informatycznych polecamy:

„Programujesz, a w kieszeni pusto?” – Tak brzmi hasło konkursu Hackathon „Show Me Data”, wyjątkowego wydarzenia które, Główny Urząd Statystyczny organizuje dla pasjonatów programowania, a które odbędzie się w Warszawie w dniach 14-15 kwietnia 2018 r.

Konkurs skierowany jest do studentów i absolwentów uczelni wyższej kierunków informatycznych lub pokrewnych. Zadaniem postawionym przed zespołami jest stworzenie prototypu aplikacji mobilnej adresowanej do młodzieży w wieku 12-15 lat, wykorzystującej dane statystyczne i oferującej funkcję rzeczywistości rozszerzonej. Prototyp aplikacji powinien zawierać elementy e-learningu i grywalizacji. Aplikacja powinna działać na urządzeniach mobilnych, tj. na smartfonach i tabletach, pod systemem operacyjnym Android lub iOS. Ponadto aplikacja swoją intuicyjną obsługą oraz atrakcyjną grafiką, powinna rozwijać zainteresowania i statystyczne kompetencje cyfrowe młodzieży.

Głównym celem, jaki stawiają przed sobą organizatorzy Hackathonu, jest promocja zasobów informacyjnych statystyki publicznej oraz zachęcenie młodych użytkowników do korzystania z oferty informacyjnej GUS i EUROSTAT’u. Wszystkie prace oceni Jury, a zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody. W puli są nagrody finansowe – w tym główna nagroda w wysokości 20 tys. zł, zwycięski prototyp aplikacji mobilnej będzie oficjalną statystyczną aplikacją, promowaną i udostępnianą bezpłatnie przez GUS.

Do udziału w Hackathonie zaproszone zostaną 2-4 osobowe zespoły studentów i absolwentów kierunków informatycznych (maksymalnie 60 osób). Rejestracja zgłoszeń rozpocznie się 12 marca 2018 r. i zakończy 29 marca 2018 r. Udział w hackathonie SHOW ME DATA jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje dotyczące Hackathonu, w tym regulamin Hackathonu dostępne są na stronie internetowej https://hackathon.stat.gov.pl.

Pytania dotyczące Hackathonu prosimy kierować na adres: hackathon@stat.gov.pl.

Z poważaniem
Anna Nowak
Starszy specjalista
Małopolski Ośrodek Badań Regionalnych
+48 12 36 10 154

ul. Kazimierza Wyki 3, 31-223 Kraków
tel. +48 12 41 56 011
SekretariatUSKRK@stat.gov.pl
krakow.stat.gov.pl

Zajęcia z Culture and Art odwołane (dot. kier. Kulturoznawstwa)

Jolanta Gapys

2018-03-20 09:47

Szanowni Państwo
dzisiejsze zajęcia z Culture and Art niestety również są odwołane z powodu choroby
z pozdrowieniami

Dyżur Prodziekan dr Anny Małeckiej

Jolanta Gapys

2018-03-19 11:08

Szanowni Państwo,
z powodu choroby Pani Prodziekan dzisiejszy dyżur jest odwołany
z pozdrowieniami

Dni kariery 2018

Jolanta Gapys

2018-03-14 09:36

Szanowni Państwo,

w dniu 15 marca 2018 roku w godz. 14-16 w hallu budynku Wydziału Humanistycznego AGH przy ul. Gramatyka 8a Przedstawiciele AIESEC Kraków będą udzielać informacji dotyczących Dni Kariery w Uniwersytecie Ekonomicznym (wydarzenie odbędzie się 22 marca).

Ogłoszenie AIESEC:

Dni Kariery® dają szansę pracodawcom promocji praktyk, pracy i staży wśród ambitnych studentów i absolwentów. Umożliwiają bezpośredni kontakt z kandydatami, którzy odpowiadają oczekiwaniom i wymogom rekrutacyjnym firmy, a także wymianę informacji i wzajemnych oczekiwań. Udział w targach stwarza okazję do przekonania odpowiadających profilem, potencjalnych pracowników do złożenia swojej aplikacji oraz do zbudowania wizerunku atrakcyjnego, godnego zaufania pracodawcy. Dni Kariery® są organizowane przez studentów dla studentów. Jako rówieśnicy uczestników najlepiej znamy potrzeby młodych ludzi i chcemy dać im szansę na zbudowanie bezpośredniej relacji z pracodawcą, porównania wielu ofert i wybrania tej najodpowiedniejszej. Naszym celem jest zbudowanie platformy łączącej świat biznesu ze światem akademickim.

Bilet można pobrać na stronie: https://dnikariery.pl/login

z pozdrowieniami

Informatyczne metody śledcze – przeniesienie zajęć z 9 marca

Anna Kulpa

2018-03-09 12:42

Szanowni Państwo,
Z uwagi na chorobę p. Stachury-Terleckiej, warsztaty „Informatyczne metody śledcze” z 9 marca zostają przeniesione na 6 kwietnia na 8:00. Do osób zapisanych na przedmiot, wpłynęła automatyczna wiadomość z aplikacji UniTime.
Z poważeniem,
Anna Kulpa

Przypomnienie – korekty harmonogramów i zapisy

Anna Kulpa

2018-02-27 06:47

Szanowni Państwo,

Uprzejmie przypominam, że aktualnie po zalogowaniu pod adresem https://plan.agh.edu.pl/ mają Państwo możliwość korekty indywidualnych harmonogramów zajęć tzn. mogą Państwo zmienić grupę ćwiczeniową / laboratoryjną i zapis na przedmioty obieralne. Studenci 1 roku 1 stopnia studiów mogą także zmienić grupę lektoratową (z uwzględnieniem języka obcego i poziomu zaawansowania), a także termin basenu (mogą Państwo zapisać się do grupy innego kierunku studiów prowadzonego przez WH, WGGiIŚ i WFiIS.) Zmiany mogą być wprowadzane z uwzględnieniem limitów (liczby studentów w grupie) i bez powodowania kolizji czasowej w indywidualnym harmonogramie.

Pozdrawiam,

Anna Kulpa

Uzupełniająca tura zapisów

Anna Kulpa

2018-02-16 06:35

Szanowni Państwo,

Uprzejmie przypominam, że w poniedziałek 19 lutego o 12:00 pod adresem https://plan.agh.edu.pl/ rozpoczyna się uzupełniająca tura zapisów na przedmioty obieralne. Potrwa ona do odwołania. Pozwali ona zmienić / dodać zapis na przedmiocie obieralnym, ale także zmienić grupę ćwiczeniową i laboratoryjną na przedmiotach obowiązkowych (w obrębie limitów i bez powodowania kolizji w harmonogramie). Tura ta jest interaktywna – po przesłaniu zmiany, student od razu otrzymuje jej potwierdzenie lub informację, że nie jest możliwa.

W poniedziałek będą także na w/w stronie dostępne wyniki zapisów, dostaną Państwo maila z aplikacji (proszę sprawdzić folder antyspam).

Proszę o zwrócenie uwagi, że osoby, które zgłaszały się na „oblegany” przedmiot i nie podały alternatywy, mogą zostać zapisane na przedmiot równoważny pod względem ECTS. Tura uzupełniająca będzie dawać możliwość korekty, ale liczy się kolejność zgłoszeń.
Szczegóły na stronie: http://sprawdz.plan.agh.edu.pl/index.php/wh/studia-stacjonarne/s-letni-2017-2018/fakultety-i-seminaria.

Pozdrawiam,
Anna Kulpa

Konta e-mail w domenie AGH

Anna Kulpa

2018-01-31 10:41

Szanowni Państwo studenci 2 roku Informatyki społecznej,

Uprzejmie proszę tych z Państwa, którzy nie założyli jeszcze konta pocztowego w domenie AGH, o założenie go najpóźniej do 19 lutego 2018r. Jest to związane z tym, że jeden z przedmiotów obowiązkowych w semestrze letnim będzie prowadzony w sali komputerowej Uczelnianego Centrum Informatyki i potrzebować będą Państwo konta na serwerze MOPS, które operatorzy UCI stworzą w powiązaniu z kontem pocztowym. Więcej na https://www.uci.agh.edu.pl/laboratoria-uci/mops/faq/

Konta pocztowe można założyć zdalnie po wypełnieniu formularza na stronie https://panel.agh.edu.pl/newuser/newuser.php

Pozdrawiam,

Anna Kulpa

Potrzeba dodania alternatywy – zapisy

Anna Kulpa

2018-01-26 10:32

Szanowni Państwo,

Uprzejmie przypominam, że osoby, które przesłały zgłoszenia bez alternatywy, mogą pozostać bez zapisu. Dotyczy to zarówno proseminariów, jak i fakultetów oraz przedmiotów obieralnych dedykowanych dla poszczególnych roczników. Jedynie rezerwacja miejsca zgłoszona przez promotora, gwarantuje zapis na proseminarium przy zgłoszeniu bez alternatywy.

Serdecznie radzę skorygować zgłoszenia i dodać alternatywy. Opcja ta jest aktywna do poniedziałku 29 stycznia do 12:00 po zalogowaniu na https://plan.agh.edu.pl/. Żeby dodać alternatywę, należy wybrać przycisk „+” w wierszu z nazwą przedmiotu, na którym zależy studentowi najbardziej. Kolejną alternatywę wskazać analogicznie – po wybraniu przycisku „+” w wierszy z nazwą pierwszej alternatywy. Interfejs jest inny niż w poprzednich wersjach UniTime, gdzie alternatywy dodawano w kolumnach, z uwagi na lepszą skalowalność strony w przeglądarkach w urządzeniach mobilnych.

Dolne pole interfejsu zostało zdezaktywowane, ponieważ część z Państwa wpisywała tam przedmioty, a pole to nie pozwala zidentyfikować do którego przedmiotu wskazano alternatywę, dlatego student mógłby skończyć z zapisem niezgodnym z programem studiów (za mało lub za dużo ECTS).

Pozdrawiam,
Anna Kulpa

Dyżury

Łukasz Trzciński

2017-06-25 10:57

Szanowni Państwo!

W dniu 26 czerwca będę na dyżurze od godziny 14.00 do 15.00. Jutro ogłoszę termin wtorkowy.

Łukasz Trzciński