Szkoła letnia „Globalisation and Its Threats”

Współpraca międzynarodowa

Poczynając od roku 2008 Wydział Humanistyczny organizuje dla młodzieży z Meksyku Szkołę Letnią. W latach 2008-2010 Wydział prowadził kurs Culture and Art, w latach 2011-2014 – Ethics Fundamentals, a w roku 2015 -Globalization and Its Threats.

Kursy prowadzone są dzięki trwającej już 15 lat wymianie studentów AGH i uczelni meksykańskich. Kierownikiem Szkoły jest prof. Anna Siwik.

Za organizację wykładów odpowiada dr Anna Małecka.

W ramach Szkoły Letniej "Art & Culture" oraz "Ethics Fundamentals" wykładali na Wydziale Humanistycznym następujący goście z Meksyku (z Instituto Technologico y des Studios Superiores de Monterrey,Campus Queretaro):

1. Jose de Jesus Ramirez

Kurs: Arte y comunicación

9. Profesor Elsa Carolina López Basurto

Szkoła Letnia - czerwiec/lipiec 2016

Opinia studenta Constancio Leal Castillo o kursie "Globalization and Its Threats":

"Kurs był świetny! Materiał do nauki był dobrze przygotowany i przedstawiony, podobał mi się pomysł podręcznika, był on pomocny w naszych studiach i pozwolił lepiej zrozumieć różne koncepcje. Wykłady były znakomite, podziwiam organizację systemu oraz to, jak zmieniały się one wraz z nowym nauczycielem oraz nowym tematem. Świetne były też dyskusje podczas zajęć, ponieważ zawsze mieliśmy okazję aktywnie w nich uczestniczyć. Ogólnie mogę powiedziec, że nie wyobrażam sobie, aby mogło być lepiej.".