10 powodów dla których i Ty polubisz studiowanie na Wydziale Humanistycznym AGH:
- PROGRAM STUDIÓW: W programach studiów socjologii, kulturoznawstwa i informatyki społecznej na Wydziale Humanistycznym dominują zajęcia praktyczne, adekwatne do profilu każdej z sześciu specjalności (więcej o nich w zakładce „Kierunki kształcenia i specjalności: czego uczymy”). Obowiązkowe warsztaty i specjalistyczne konwersatoria uzupełniane są szeroką i zróżnicowaną ofertą przedmiotów fakultatywnych (takich, jak choćby: Religie świata, Bliski Wschód – kultury, społeczeństwa, konflikty, Globalizacja, Socjologia i antropologia płci, Przestrzeń w kulturze nowoczesnej, Etniczność w filmie fabularnym).
- KADRA AKADEMICKA: Kadrę WH AGH stanowią specjaliści: teoretycy i praktycy. Studenci wydziału mogą polegać nie tylko na ich wiedzy, ale również życzliwości. Wykładowcy widzą w Studentach przede wszystkich partnerów, którym chętnie służą profesjonalną pomocą i radą. Oferują także możliwość wzięcia udziału w realizowanych przez nich projektach naukowych i badawczych, dzięki którym Studenci zyskują okazję do zdobycia doświadczeń i kompetencji poszukiwanych na rynku pracy .
- DZIEKANAT I BIBLIOTEKA: Panie pracujące w dziekanacie są miłe i przyjazne Studentom. Niezbędne informacje można także szybko i sprawnie uzyskać korzystając z wirtualnego dziekanatu! Internet (dostępny na Wydziale dla każdego studenta) pozwala także korzystać z pełnotekstowych baz czasopism naukowych znajdujących się w zasobach wydziałowej biblioteki.
- ORGANIZACJA I LOKALIZACJA: Wszystkie ćwiczenia i wykłady odbywają się w jednym miejscu – to komfortowe rozwiązanie, rzadko spotykane na polskim rynku akademickim. Dodatkowym atutem Wydziału jest jego lokalizacja – budynek znajduje się w sąsiedztwie Miasteczka Studenckiego AGH. Wystarczy, że Studenci przejdą przez ulicę, by znaleźć się w miejscu, w którym nie tylko odbywa się wiele spotkań towarzyskich, często na świeżym powietrzu, ale w którym można także odpocząć między zajęciami lub po nich. Niezliczone możliwości spędzenia wolnego czasu w sposób zajmujący gwarantuje także krakowski Rynek Główny, położony zaledwie 3 przystanki od siedziby Wydziału.
- ZAJĘCIA DODATKOWE: Wydział działa także „po godzinach” – organizując szkolenia i ciekawe spotkania, dzięki którym Studenci mają szansę zyskiwać wartościowe doświadczenia. Tylko w pierwszej połowie 2012 roku Studenci mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach z pracownikami interaktywnej agencji reklamowej, firmach branży IT, dziennikarzami krakowskich redakcji czy światowej sławy profesorami.
- OBOZY BADAWCZE: „Po godzinach” może trwać nawet 7 dni! A to za sprawą obozów naukowych, które organizowane są zarówno dla studentów kulturoznawstwa, jak i socjologii.
- MIĘDZYNARODOWE KONTAKTY: WH oferuje także możliwość wyjazdów zagranicznych do wielu państw (m.in. Portugalii, Hiszpanii, Francji, Włoch, na Cypr) w ramach wymian studenckich Erasmus, na które rekrutacja odbywa się każdego roku wiosną (więcej na ten temat w zakładce „Wymiana studencka” na stronie głównej).
- KLIMAT: Każdy dzień na Wydziale wygląda inaczej. Zarówno wydarzenia, jak i ludzie budują niezapomnianą atmosferę tego miejsca i jego kameralny klimat. Można poczuć tylko pod jednym warunkiem: trzeba zostać studentem WH AGH!
- KULINARNE NIESPODZIANKI: Nigdzie nie ma takiego bufetu (z tak pysznym jedzeniem i kawą), jak u nas!
- NIEZWYKLI LUDZIE: Na Wydziale Humanistycznym AGH spotkasz ludzi, którzy nie tylko są świetnymi kompanami imprez (także tych naukowych!), ale to także osoby kreatywne, ciekawe świata i chętne do realizacji nawet najbardziej nieprawdopodobnych projektów. I Ty masz szansę ich poznać!