Wykład otwarty prof. Reinholda Sackmanna

niedziela, Marzec 19, 2017

Wydział Humanistyczny AGH serdecznie zaprasza na wykład otwarty prof. Reinholda Sackmanna

pt. „How to Strengthen Elite and How to Break Elite Power. Interdependence of Mechanism of Elite Formation in Education Systems”.

Wykład odbędzie się 27 marca 2017 roku (poniedziałek), godz. 12.00 w sala posiedzeń Rady Wydziału Humanistycznego AGH (ul. Gramatyka 8a).

Prof. Reinhold Sackmann – kierownik Katedry Analizy Struktur Społecznych Instytutu Socjologii na Uniwersytecie Marcina Lutra w Halle (Niemcy). Badacz zagadnień z zakresu socjologii edukacji, demografii, socjologii miasta i socjologii polityki. Ekspert instytucji międzynarodowych i autor wielu publikacji (w języku niemieckim i angielskim). Obecnie przewodzi grupie badawczej realizującej grant pt. „Elite education in Germany and France” ufundowany przez German Research Foundation.